Oppdalsutstillinga 22 og 23 September 

 

Vi har dessverre fått frafall på enda en dommer som er Tamara Satmont, Hvitrussland.

Det er også et veldig høyt antall påmeldte hunder i forhold til hva det har vært tidligere. Noe som er veldig gøy, men byr på noen utfordringer i forhold til dommere.

Det er heller ikke enkelt å skaffe dommere på kort varsel.

Så det blir dessverre en del dommerendringer, håper dere utstillere kan ha forståelse for dette.

Nye dommere er:

Børge Espeland Lørdag og Søndag

Vigdis Nymark Lørdag

Per Nymark Søndag

Hanne Berit Husby Lørdag (valper)

Arne Foss Søndag

 

Raser Børge Espeland:

Lørdag

Søndag

Pyreneerhund

Affenpinscher

Alaskan Malamute

Affenpinscher

American Akita

Berner Sennenhund

American Akita

Berner Sennenhund

Basenji

Bullmastiff

Chow Chow

Dobermann

Chow Chow

Dobermann

Eurasier

Dvergpinscher

Eurasier

Dvergpinscher

Finsk Lapphund

Dvergschnauzer Salt/Pepper

Finsk Lapphund

Dvergschnauzer Sort

Islandsk Fårehund

Dvergschnauzer Sort

Islandsk Fårehund

Dvergschnauzer Sort/Silver

Japansk Spisshund

Newfoundlandshund

Japansk Spisshund

Newfoundlandshund

Keeshond

Rottweiler

Lapsk Vallhund

Sankt Bernhardshund Korthåret

Lapsk Vallhund

Sankt Bernhardshund Korthåret

Norrbottenspets

Sankt Bernhardshund Langhåret

Norsk Buhund

Sankt Bernhardshund Langhåret

Podengo Portugues Liten Glatthåret

Shar Pei

Podengo Portugues Liten Glatthåret

 

Pomeranian

 

Pomeranian

 

Shiba

 

Svensk Lapphund

 

Raser Jussi Liimatainen:

Lørdag

Raser

Airedale Terrier

Bichon Havanais valp

Australsk Terrier

Bichon Havanais

Bedlington Terrier valp

Boston Terrier

Bedlington Terrier

Cavalier King Charles Spaniel valp

Border Terrier

Cavalier King Charles Spaniel

Bull Terrier

Chihuahua Korthåret valp

Cairn Terrier valp

Chihuahua Korthåret

Cairn Terrier

Chihuahua Langhåret valp

Dandie Dinmont Terrier

Chihuahua Langhåret

Irish Softcoated Wheaten Terrier

Chinese Crested

Jack Russell Terrier

Fransk Bulldog valp

Miniature Bull Terrier

Fransk Bulldog

Norwich Terrier

Griffon Bruxellois

Parson Russell Terrier

Lhasa Apso

Silky Terrier valp

Løwchen valp

Silky Terrier

Løwchen

Tysk Jaktterrier

Malteser valp

West Highland White Terrier

Malteser

Yorkshire Terrier

Mops

Lagotto Romagnolo valp

Mops

Lagotto Romagnolo

Papillon valp

Portugisisk Vannhund valp

Papillon

Portugisisk Vannhund

Petit Brabancon valp

Spansk Vannhund

Petit Brabancon

Tibetansk Spaniel valp

Phalène

 

Prazsky Krysarik

 

Russian Toy, Langhåret

 

Russisk Tsvetnaya Bolonka

 

 

Raser Gunnar Nymann:

 

Lørdag

Søndag

Australian Kelpie

Dansk-Svensk Gårdshund valp

Australian Shepherd valp

Dansk-Svensk Gårdshund

Australian Shepherd

Pomeranian valp

Bearded Collie valp

Pomeranian

Bearded Collie

Dvergpuddel

Belgisk Fårehund, Groenendael

Mellompuddel valp

Belgisk Fårehund, Tervueren

Mellompuddel

Border Collie valp

Stor Puddel valp

Border Collie

Stor Puddel

Bouvier Des Flandres valp

Toy Puddel

Bouvier Des Flandres

Afghansk Mynde

Briard valp

Italiensk Mynde

Briard

Saluki

Collie Korthåret

Skotsk Hjortehund

Collie Langhåret

Whippet valp

Hvit Gjeterhund

Whippet

Miniature American Shepherd

 

Old English Sheepdog

 

Schapendoes

 

Shetland Sheepdog

 

Welsh Corgi Pembroke

 

 

Raser Laurent Heinesche:

Lørdag

Søndag

Cavalier King Charles Spaniel valp

Alaskan Malamute Valp

Cavalier King Charles Spaniel

Alaskan Malamute

Chinese Crested valp

American Akita Valp

Chinese Crested

American Akita

Lhasa Apso

Basenji

Løwchen valp

Chow Chow Valp

Løwchen

Chow Chow

Malteser

Eurasier Valp

Tibetansk Spaniel

Eurasier

Afghansk Mynde

Finsk Lapphund Valp

Borzoi

Finsk Lapphund

Irsk Ulvehund

Islandsk Fårehund

Italiensk Mynde valp

Japansk Spisshund Valp

Italiensk Mynde

Japansk Spisshund

Saluki

Kleinspitz Valp

Skotsk Hjortehund

Kleinspitz

Whippet Valp

Mittelspitz Valp

Whippet

Mittelspitz

 

Norrbottenspets

 

Norsk Buhund

 

Podengo Portugues Liten Glatthåret

 

Samojedhund Valp

 

Samojedhund

 

Shiba Valp

 

Shiba

 

 

 

 

Raser Carol Mulcahy:

Lørdag

Søndag

Bichon Havanais valp

Airedale Terrier

Bichon Havanais

Australsk Terrier

Boston Terrier

Bedlington Terrier Valp

Chihuahua Korthåret

Bedlington Terrier

Chihuahua Langhåret

Border Terrier

Dvergpuddel Valp

Bull Terrier

Dvergpuddel

Dandie Dinmont Terrier

Fransk Bulldog valp

Irish Softcoated Wheaten Terrier

Fransk Bulldog

Jack Russell Terrier

Griffon Bruxellois

Kerry Blue Terrier

Mellompuddel valp

Miniature Bull Terrier

Mellompuddel

Norwich Terrier

Mops valp

Parson Russell Terrier

Mops

Silky Terrier valp

Papillon valp

Silky Terrier

Papillon

Skye Terrier

Petit Brabancon valp

Staffordshire Bull Terrier valp

Petit Brabancon

Staffordshire Bull Terrier

Phalène

Tysk Jaktterrier valp

Prazsky Krysarik

Tysk Jaktterrier

Russian Toy, Langhåret

West Highland White Terrier

Russisk Tsvetnaya Bolonka

Yorkshire Terrier valp

Stor Puddel valp

Yorkshire Terrier

Stor Puddel

Lagotto Romagnolo valp

Tibetansk Terrier valp

Lagotto Romagnolo

Tibetansk Terrier

Portugisisk Vannhund valp

Toy Puddel valp

Portugisisk Vannhund

Toy Puddel

Spansk Vannhund valp

 

Spansk Vannhund

 

Raser Elzbieta Chwalibòg:

Lørdag

Søndag

Affenpinscher

Australian Kelpie

Berner Sennenhund

Australian Shepherd

Boxer

Bearded Collie valp

Bullmastiff

Bearded Collie

Dansk-Svensk Gårdshund

Belgisk Fårehund, Groenendael

Dobermann

Belgisk Fårehund, Tervueren

Dvergpinscher

Border Collie

Engelsk Bulldog

Bouvier Des Flandres

Grand Danois

Bouvier Des Flandres

Hovawart

Briard

Leonberger

Briard

Newfoundlandshund

Collie Korthåret

Pinscher

Collie Langhåret

Rottweiler

Hvit Gjeterhund valp

Sankt Bernhardshund Korthåret

Hvit Gjeterhund

Sankt Bernhardshund Langhåret

Miniature American Shepherd valp

 

Miniature American Shepherd

 

Old English Sheepdog

 

Polsk Owczarek Nizinny

 

Schapendoes

 

Welsh Corgi Pembroke valp

 

Welsh Corgi Pembroke

 

Pyreneerhund

 

Cairn Terrier valp

 

Cairn Terrier

 

Lapsk Vallhund valp

 

Lapsk Vallhund

 

Vigdis Nymark Lørdag:

Raser

Dvergschnauzer Salt/Pepper

Dvergschnauzer Sort valp

Dvergschnauzer Sort

Dvergschnauzer Sort/Silver

Staffordshire Bull Terrier valp

Staffordshire Bull Terrier

Kleinspitz valp

Kleinspitz

Norsk Lundehund valp

Norsk Lundehund

Basset Fauve De Bretagne

Basset Hound

Bayersk Viltsporhund

Blodhund

Dalmatiner

Hannoveransk Viltsporhund

Petit Basset Griffon Vendeen

Rhodesian Ridgeback valp

Rhodesian Ridgeback

 

Hanne Beri Husby Lørdag (kun valper):

Raser

Hvit Gjeterhund

Miniature American Shepherd

Polsk Owczarek Nizinny

Shetland Sheepdog

Affenpinscher

Berner Sennenhund

Dansk-Svensk Gårdshund

Dobermann

Dvergpinscher

Grand Danois

Newfoundlandshund

Sankt Bernhardshund Korthåret

Sankt Bernhardshund Langhåret

Shar Pei

Mittelspitz

Chihuahua Korthåret

Chihuahua Langhåret

 

Arne Foss Søndag:

Shetland Sheepdog valp

Shetland Sheepdog

Tibetansk Spaniel valp

Tibetansk Spaniel

Tibetansk Terrier valp

Tibetansk Terrier

 

Per Nymark Søndag:

Raser

Boxer valp

Boxer

Engelsk Bulldog

Grand Danois valp

Grand Danois

Hovawart

Leonberger

Pinscher

Norsk Lundehund valp

Norsk Lundehund

Svensk Lapphund

Alpinsk Dachsbracke

Basset Fauve De Bretagne

Basset Hound

Bayersk Viltsporhund

Dalmatiner

Hannoveransk Viltsporhund

Petit Basset Griffon Vendeen

Rhodesian Ridgeback valp

Rhodesian Ridgeback

 

Veibeskrivelse: Vi skilter fra E6 nord for oppdal sentrum.

(søk opp oppdal curlinghall på google maps) GPS koordinater:62.592456,9.720759

 

Campingen på området åpner kl. 16.00 Fredag etter middag.

Telt fra klokken 16.00 fredag ettermiddag.

Mer info se Oppdalsutstillinga på facebook

Grupper og finaler

GRUPPE OG FINALEDOMMERE LØRDAG   

 

Gruppe 1: Gunnar Nymann

Gruppe 2: Elizbieta Chwaliòg

Gruppe 3: Jussi Liimatainen

Gruppe 5: Børge Espeland

Gruppe 6 og 7: Vigdis Nymark

Gruppe 8: Jussi Liimatainen

Gruppe 9: Carol Mulcahy

Gruppe 10: Laurent Heinesche

 

Grupper Valp

 

Gruppe 1: Gunnar Nymann

Gruppe 2: Hanne Berit Husby

Gruppe 3: Jussi Liimatainen

Gruppe 5: Børge Espeland

Gruppe 6 og 7: Vigdis Nymark

Gruppe 8: Jussi Liimatainen

Gruppe 9: Carol Mulcahy

Gruppe 10: Laurent Heinesche

 

 

 

 

  

BIS Valp : Jussi Liimatainen

 BIS Avl : Vigdis Nymark

 BIS Oppdrett : Børge Espeland

 BIS Veteran: Gunnar Nymann

  

 

 

BEST IN SHOW

Elizbieta Chwaliòg

 

              

 

 

 

 

 

                       

 

 

 

GRUPPE OG FINALEDOMMERE SØNDAG 

 

Gruppe 1: Elizbieta Chwaliòg

Gruppe 2: Børge Espeland

Gruppe 3: Carol Mulcahy

Gruppe 5: Laurent Heinesche

Gruppe 6 og 7: Per Nymark

Gruppe 8: Carol Mulcahy

Gruppe 9: Jussi Liimatainen

Gruppe 10: Gunnar Nymann

 

Grupper Valp

 

Gruppe 1: Elizbieta Chwaliòg

Gruppe 2: Arne Foss

Gruppe 3: Carol Mulcahy

Gruppe 5: Laurent Heinesche

Gruppe 6 og 7: Per Nymark

Gruppe 8: Carol Mulcahy

Gruppe 9: Jussi Liimatainen

Gruppe 10: Gunnar Nymann

 

 

BIS Valp : Laurent Heinesche

 BIS Avl : Per Nymark

 BIS Oppdrett : Arne Foss

 BIS Veteran: Carol Mulcahy

  

 

 

BEST IN SHOW

 Gunnar Nymann

Utstillingsområdet

I år har vi flyttet utstillingen tilbake til Oppdal Skytteranlegg, det finner du i Kåsen friluftsområdet. 

Sekretariatet er åpent fra 08.30 og fram til finalene starter begge dager. 

Nattparkering: Det vil bli mulighet for overnatting med campingvogn og bobil ved utstillingsplassen. Denne Åpner Fredag 21/09 fra kl 16.00. Den er uten strøm og WC. 

Pris er 200 kr pr døgn. 

 

Utstillings området åpner Fredag kl 16.00, mulighet for å sette opp utstillingstelt fra kl.16.00 ved annviste plasser. 

Telt som er sattopp før kl.16.00 Fredag eller satt utenfor oppmerket området, vil bli tatt ned. 

 

Vår fôrsponsor under utstillingen i år.